Domki letniskowe nad polskim morzem

1 1 1 1 1 PLG_CONTENT_EXTRAVOTE_LABEL_RATINGPLG_CONTENT_EXTRAVOTE_LABEL_VOTES

 Atrakcje okolicy

Poniżej przedstawiamy atrakcje naszej okolicy, które warto odwiedzić podczas urlopu w Wiciu.

Ścieżka rowerowa

Wicie to doskonała baza wypadowa na piesze i rowerowe wycieczki, które umożliwia stworzona dla sympatyków aktywnego wypoczynku ścieżka rowerowa łącząca Jarosławiec z Darłówkiem. Specyficzne położenie zapewnia możliwość oglądania pięknych krajobrazów.

  Miasto Jarosławiec

Latarnia Morska w Jarosławcu – zbudowana została z czerwonej glazurowanej cegły na planie koła. Każdą kondygnację podkreśla ozdobny gzyms. Z balkonu, z wysokości 33 metrów rozciąga się widok na morze i dwa duże przybrzeżne jeziora – Jezioro Wicko i Jezioro Kopań.

Motylarnia i papugarnia – Motylarnia w Jarosławcu udostępnia swoim gościom na wyciągnięcie ręki takie gatunki, których próżno szukać po polskich polach i łąkach, natomiast w papugarni można spotkać takie papugi jak: Żako, Kakadu Różowe, Ara Marakana, Lora Wielka i wiele innych.

Polski Dubaj - Dzięki refulacji, czyli pracom polegającym m.in. na przepompowaniu rurami piasku z dna morza na ląd w Jarosławcu powstała największa w Europie sztuczna plaża. Tak stworzono nową linię brzegową, która jest w stanie oprzeć się sztormom i wymywaniu piasku.

Jazda konna – Stania w Jarosławcu oferuje szkółkę jeździecką pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Miasto Darłowo

Zamek Książąt Pomorskich – Jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą o wysokości 24 metry. Budowę zamku rozpoczęto w 1352 roku. W XVIII i XIX wieku w zamku znajdowały się magazyny i więzienie, a od 1930 roku muzeum.

Kościół św. Gertrudy – Najstarsza zachowana wzmianka źródłowa o świątyni pochodzi z 1497 roku, wtedy to Darłowo nawiedziło najprawdopodobniej tsunami nazwane współcześnie "Niedźwiedziem Morskim".

Pomnik Zwycięstwa - odsłonięty w 1960 roku znajduje się na Skwerze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Miasto Darłówko

Rejsy statkiem – Wycieczki statkami stylizowanymi na łodzie Wikingów i starodawne galeony rozpoczynają się we wschodniej części portu rybackiego. Dostępne są również rejsy na wyspę Bornholm.

Park Wodny Jan – W ofercie znajduje się basen sportowy i rekreacyjny oraz zjeżdżalnie i ślizgawki dla dzieci.

Most rozsuwany im. kapitana Witolda Huberta – jedyny w Polsce rozsuwany most.

Wędkowanie

Wędkowanie możliwe jest na Jeziorze Wicko oraz na Jeziorze Kopań (bezpłatne łowiska w miejscowościach Wicie, Palczewice i Cisowo).

Windsurfing

Ośrodek sportów wodnych w Dąbkach to idealne miejsce dla sympatyków sportów wodnych. Morze i jezioro w bezpośredniej bliskości stwarza nieograniczone możliwości do uprawiania różnych dyscyplin wodnych.


Odległości od ośrodka:
morze Morze 300 m trasarowerowa Ścieżka rowerowa 250 m
jezioro Jezioro Kopań 900 m jezioro Jezioro Wicko 16 km
Darłowo 15 km Darłówko 10 km
Jarosławiec 5 km Ustka 35 km
Dąbki 24 km Koszalin 50 km
Hortulus Dobrzyca 75 km Słupsk 45 km
Ogrody Tematyczne Hortulus DobrzycaOgrody Tematyczne Hortulus DobrzycaOgrody Tematyczne Hortulus DobrzycaPark Wodny w Darłówku Panorama Morska w JarosławcuPanorama Morska w Jarosławcu Latarnia morska w DarłówkuMiędzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w DarłówkuMiędzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w DarłówkuMiędzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w DarłówkuPort w Darłówku Rejsy Rejsy tramwajem wodnymRejsy statkiem Jedyny w Polsce rozsuwany most w DarłówkuZamek Książąt Pomorskich w DarłówkuJazda konna w JarosławcuKąpielisko w KoszalinieKąpielisko w KoszalinieJezioro KopańJezioro KopańDroga rowerowa Wicie - Darłówko

Domki Promyk
Atrakcje okolicy - 4.4 RSV_OUTOF 5 RSV_BASEDON 223 RSV_VOTES